Pomocník při rozhodování

Mám pár metod, které mi pomáhají se rozhodnout, když nad něčím váhám. Variantu této metody učí Brandon Bays ve výcviku akreditovaného terapeuta Cesty.

 

Obvykle se musím přiznat, že vím, že prostě cítím nadšení a jdu do toho, nebo necítím nadšení a nejdu. Někdy je to ale subtilnější. 

Pojďme si tu rozhodovací metodu rovnou vyzkoušet. Jen si vybavte, o čem se rozhodujte. Vyberte něco, kde máte možnosti buď ano, nebo ne. Chcete-li, můžete si teď poslech/čtení pauznout a dojít si pro dva papíry. Na jeden napíšete ano a na druhý ne a položíte si je před sebe na zem.

Potom si stoupněte, zavřete si oči… dejte si pár nádechů a výdechů a jen si navnímejte, jak se cítíte v těle. Takový jako body scan – skenování těla, jako byste si vnitřním zrakem mohli všimnout, co kde v těle je, co tam cítíte. Jestli je tam nějaké sevření, kde, a jen ho prodechněte, abyste se dostali do neutrálního nastavení. 

 

No a potom si představte první možnost, můžete se i postavit na papír s možností ano… A jen si chvíli představujte, jaké to bude, když u této možnosti vyberete toto ano…. A pak se zaměřte na tělo. Je to ten nespolehlivější barometr. Cítíte v těle otevřenost, nebo je to zavřené? Jsou tam bloky? Sevření? Nebo je tam otevřenost a energie volně proudí?

Dejte si tolik času, kolik potřebujete… pozorujte…

Až budete mít navnímáno ano, pojďte se vrátit do neutrálního stavu. Pokud pracujete s papíry, vkročte zpátky do výchozí pozice. A jen si chvilku prodýchněte ten neutrální stav…

 

A pak si vkročte na druhou možnost, kdy do dané věci nejdete. Ať už fyzicky na papír, nebo jen mentálně. Chvilku si zase navnímejte, jak taková možnost bude vypadat a pak se obraťte zpět do těla. Dýchejte a všímejte si, cítím otevřenost v těle? Nebo zavřenost?

Jen s tím chvilku buďte…

A pak se vraťte zpátky do neutrálního nastavení. 

Tady prosím vezměte na vědomí, že pro tu správnou možnost nemusíte v těle cítit ohňostroje a obří ano, spíš je to o tom, že necítíte sevření.

A pak už si jen vjemy porovnejte, kde jste cítili větší otevřenost? 

 

 

Další články

Jak Terapie Cesta pomáhá dětem

Jak Terapie Cesta pomáhá dětem Střípky konkrétních příběhů Dnes mám pro vás několik konkrétních příběhů z vlastní praxe. Týkají se toho, jak Terapie Cesta pomohla dětem. Je to opravdu mocný nástroj a...

Projevy ADHD, za které dítě nemůže

Projevy ADHD, za které dítě nemůže Děti jsou různé a zdaleka se u nich nemusí objevit všechny následující projevy. Každé má svou jedinečnou kombinaci a potřebuje specifický přístup. Základem je mít o...

ADHD jako dar

ADHD jako dar ADHD = Attention Deficit Hyperactivity Disorder –  porucha pozornosti s hyperaktivitou Největší dar, který můžeme dát dětem, je ten, že očekáváme jejich úspěch. Dítě se vidí skrze naše...

Co pomáhá dětem s ADHD

Co pomáhá dětem s ADHD Každé dítě má jinou osobnost, takže některá doporučení pomohou někomu více, někomu méně. Taky je velký rozdíl mezi kluky a dívkami a hodně záleží na věku. Přesto věřím, že zde...

A máte to správné řešení pro tuto konkrétní chvíli. Pak si můžete otevřít oči a chtěla bych vám k tomu ještě říct pár věcí.

Je možné, že za nějaký čas už byste se rozhodli jinak, to pak můžete cvičení zopakovat, nebo naopak budete mít volby jiné, možná se otevře i další možnost, která vás teď nenapadla.

Každopádně v tuto chvíli máte rozhodnuto, ve které možnosti cítíte v těle víc otevřenosti a ta je pro vás aktuálně ta správná.

Vaše tělo ví. Jeho vnitřní moudrost vás vede. Jen se nechte vést 🙂

O autorce

Mgr. Petra Kolafa

Můj život je zasvěcen vztahům a dvěma úžasným, energickým synům, kteří jsou vzděláváni doma, přičemž jeden z nich čelí výzvě ADHD a je bez medikace. Tato cesta mi poskytuje hluboké poznání a nepřetržitou motivaci pro osobní růst a práci s emocemi.  Proto si moje duše vybrala věnovat se Terapii, Józe a kreativitě. VÍCE SI MŮŽETE PŘEČÍST  / POSLECHNOUT ZDE.

Stáhněte si zdarma:

35 karet

emoční první pomoci

Co pro sebe můžete udělat, abyste se přepnuli do stavu uvolnění a léčení?

Vytiskněte si kartičky, rozstříhejte, zamíchejte a vytahujte ve chvílích, kdy vás emoce přemůžou.

Stáhněte si Karty emoční první pomoci ZDARMA I VY

Ochrana osobních údajů. Obchodní podmínky. O autorce. 

Copyright ©2023 Petra Kolafa. Všechna práva vyhrazena.

Přidejte se mezi nás: